„Łanięckie Słowiki” – zespół ludowy

Oferta i działalność GOKiS > Łanięckie Słowiki

Przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Łaniętach  działa zespół folklorystyczny „Łanięckie Słowiki”. Zrzesza on grupę miłośników tradycji ludowej, w szczególności muzyki. Śpiewem, muzyką i strojem ludowym kultywuje i promuje folklor ziemi łowickiej, wykonuje piosenki ludowe i taneczne. Zespół uatrakcyjnia wydarzenia gminne takie jak dożynki, uroczystości kościelne. Zespół „Łanięckie Słowiki” w 2019 r. brał udział w licznych wyjazdach na konkursy, przeglądy artystyczne i festiwale pieśni ludowych i biesiadnych, m.in. w: Ogólnopolskim XVI Festiwalu Chórów, Kabaretów i Zespołów Seniora w Warszawie, VII Powiatowym Festiwalu Piosenki Biesiadnej w Bedlnie, III Biesiadzie z Kulturą w Żychlinie, XXII Przeglądzie Artystycznego Ruchu Seniora w Koluszkach, VII Wiosennym Przeglądzie Amatorskich Ruchów Senioralnych w Bielsku. Ponadto w: X Przeglądzie Artystycznego Ruchu Seniora w Łęczycy, w II Edycji Jarmarku Folkloru Polski Centralnej w Krzyżanowie, XI Wojewódzkim Przeglądzie Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych w Ozorkowie, V Przeglądzie Pieśni Ludowej w Strzelcach, VI Przeglądzie Amatorskiego Ruchu Seniora w Żychlińskim Domu Kultury, VI Przeglądzie Chórów Seniora i Kapel Ludowych i Podwórkowych w Krośniewicach, IX Wielopokoleniowym Spotkaniu „Chodak 2019”  w Chodowie, Wojewódzkim Przeglądzie Twórczości Artystycznej w Łodzi, podczas którego wyśpiewał sobie pierwszą nagrodę „Złoty talent”, a także w XXV Wojewódzkim Przeglądzie Artystycznego Ruchu Seniorów w Skierniewicach. Zespół folklorystyczny „Łanięckie Słowiki” z koncertem pieśni patriotycznych wystąpił podczas obchodów Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada  na terenie szkoły w Łaniętach oraz podczas Gminnego Spotkania Wigilijnego dla mieszkańców Gminy Łanięta i zaproszonych gości (kolędy). Ponadto w 2019 roku wystąpił również z koncertem kolęd i pastorałek dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej  w Woli Chruścińskiej.

HARMONOGRAM SPOTKAŃ

Kliknij wybraną zakładkę poniżej, aby odczytać pełne informacje o zajęciach

Próby zespołu folklorystycznego „Łanięckie Słowiki” prowadzi instruktor, Pan Stanisław Stokfisz

Spotkania odbywają się w środy, w godz. 16.00-18.00 w siedzibie GOKiS (sala konferencyjna)

Szanowni Państwo, ze względu na obostrzenia wprowadzone przez Rząd RP w związku z pandemią COVID-19, większość działań w ramach naszej działalności statutowej została zawieszona. O stopniowym powrocie do standardowego rozkładu pracy GOKiS będziemy Państwa informować na bieżąco za pośrednictwem naszej strony internetowej oraz na naszym fanpejdżu w serwisie Facebook. 

Aktualności z tego działu

Poniżej znajdują się aktualności z bieżącego działu. Zachęcamy do kliknięcia w wybrany artykuł, aby przeczytać pełną treść.