Gminna Biblioteka Publiczna

"Książka i możliwość czytania to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji" (Maria Dąbrowska)

W strukturze organizacyjnej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Łaniętach funkcjonuje Gminna Biblioteka Publiczna. Służy ona zaspokajaniu i rozwijaniu potrzeby czytelnictwa społeczeństwa oraz upowszechnianiu wiedzy. Biblioteka w 2019 r. była organizatorem konkursu na „Najlepszego czytelnika” skierowanego do dzieci ze szkoły podstawowej i przedszkola; organizowała lekcje biblioteczne i spotkania z dziećmi. W grudniu 2019 roku, po aranżacji nowego wnętrza w bibliotece powstał „Kącik Malucha”. W miejscu wydzielonym dla najmłodszych czytelników znaleźć możemy: stolik i krzesełka przystosowane dla najmłodszych czytelników, kolorowanki i kolorowe kredki, klocki i książeczki dla maluchów.

Zapraszamy!

  • Stan księgozbioru bibliotecznego na koniec roku 2019 to 12 970 egzemplarzy książkowych. Biblioteka zrzesza blisko 300 czytelników z terenu naszej gminy. 
  • Na zakup nowości wydawniczych w 2019 r. GOKiS zakupił 458 sztuk egzemplarzy nowości wydawniczych. Zakupiono książki dla czytelników dorosłych,  młodzieży i dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym, jak również dla dzieci młodszych. 
  • Nieustannie powiększamy księgozbiór, stawiając przede wszystkim na nowości wydawnicze, które nie są dostępne w formie elektronicznej. Dzięki temu mamy również wielu czytelników spoza gminy Łanięta.
  • Pracujemy nad projektem elektronicznego katalogu, który ułatwi czytelnikom korzystanie z zasobów bibliotecznych (wyszukiwanie, sprawdzanie, rezerwacje).