Kochani, dziś 23 czerwca – Dzień Ojca, święto będące wyrazem wdzięczności ojcom, tatusiom jak kto woli. Nie zapomnijcie złożyć ojcom życzeń i obdarować ich np. drobnym upominkiem.

Co prawda nie dorównuje popularności Dniu Matki, ale Dzień Ojca jest bardzo ceniony. Ciekawostką jest fakt, że w Polsce obchodzimy go oficjalnie od 1965 r.. To jakże wyjątkowe święto obchodzone jest w wielu innych krajach, ale w różnych dniach. We Włoszech na przykład, Hiszpanii i Portugalii ojcom składa się życzenia 19 marca w dzień św. Józefa. Z kolei na Litwie w pierwszą niedzielę czerwca, a w Austrii – w drugą niedzielę czerwca. Natomiast w Niemczech święto ojców (Vatertag) przypada na dzień uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego, czyli na 39. dzień po Niedzieli Wielkanocnej (40 dnia licząc wraz z tą niedzielą). Tymczasem w krajach skandynawskich Dzień Ojca przypada na drugą niedzielę listopada, choć wyjątkiem jest tu Dania, która celebruje święto wszystkich ojców corocznie 5 czerwca. Turcy tymczasem składają życzenia swoim tatom w 3. niedzielę czerwca.

Moi drodzy, tak czy siak, u nas świętujemy właśnie dziś, więc czym prędzej złóżcie życzenia swoim tatusiom, będzie im na pewno bardzo miło!